Z utrudnieniami na starej jedynce koło Częstochowy

0
394

Kierowcy będą korzystać z tymczasowej organizacji ruchu na drodze krajowej nr 91 między Częstochową a Koziegłowami. Na ponad kilometrowym odcinku z ruchu wyłączona zostanie jedna jezdnia. Utrudnienia potrwają do końca maja.

Zmiany dotyczą odcinka na wysokości Zawady. Wyłączony z ruchu będzie odcinek o długości ok. 1,3 km. W obu kierunkach pojazdy będą poruszać się po jednej jezdni.

Utrudnienia wiążą się z trwającą inwestycją. Prace obejmują 5-kilometrowy odcinek DK-91 Nowa Wieś – Zawada. GDDKiA chce podnieść bezpieczeństwo i wzmocnić jezdnię do 11,5 t/oś. zminimalizowany ma być hałas – na drodze ułożona zostanie tzw. cicha nawierzchnia.

Na trasie przebudowane zostaną m.in. jezdnia, skrzyżowania, zatoki autobusowe oraz pobocza i chodniki. Poprawione zostanie bezpieczeństwo pieszych – wszystkie przejścia znajdujące się poza skrzyżowaniami z sygnalizacją świetlną zostaną dodatkowo wyposażone w sygnalizację ostrzegawczą.

Prace wykonuje konsorcjum firm na czele z firmą Bitum. Od jesieni ub. roku, kiedy to podpisano umowę wykonawca prowadził prace przygotowawcze, wykonał odwodnienia drogi, przebudował także sieć teletechniczną. Teraz rozpoczną się roboty drogowe. Jak poinformował inwestor – GDDKiA Katowice – w pierwszej kolejności rozbierana będzie istniejąca nawierzchnia jezdni, a w jej miejsce wbudowana zostanie nowa, dostosowana do obciążeń do 11,5 t/oś.

RI/GDDKiA