TS TECH WYBIERA CZĘSTOCHOWĘ. NOWE MIEJSCA PRACY

0
294

Międzynarodowy koncern z branży motoryzacyjnej otwiera u nas działalność i zapowiada nabór kadr. Umacnia się tym samym reputacja Częstochowy jako silnego ośrodka tej gałęzi przemysłu.

Wkrótce w częstochowskim oddziale TS TECH Poland rozpocznie się testowa produkcja elementów siedzeń dla europejskich OEM, czyli producentów oryginalnego wyposażenia (ang. Original Equipment Manufacturer). Uruchomienie produkcji seryjnej planowane jest z kolei już na początek roku 2023.

Firma już teraz poszukuje kandydatek i kandydatów na stanowiska kierownicze w kluczowych działach produkcji, IT i zapewnienia jakości, a także pracowników produkcyjnych w działach spawania i montażu. Zapowiada też nabór na stanowiska kierownicze w działach inżynieryjnym i logistyki, liderów działu montażu i spawania oraz mechaników maszyn i urządzeń. Zainteresowanych pracą firma zaprasza do kontaktu na adres contact.tspl@tstech.com

Początki TS TECH sięgają roku 1954. Dziś koncern zajmuje się głównie projektowaniem i produkcją siedzeń oraz innych elementów wnętrza samochodów, a także części do motocykli na bazie tworzyw sztucznych (w tym siedzeń i błotników). Do najważniejszych klientów firmy należą Honda, Suzuki, Volkswagen, Yamaha, Kawasaki i Harley-Davidson.

Z nowoczesnych technologii rozwijanych przez TS TECH korzystają też inne branże, choćby firmy wytwarzające fotele medyczne. W skład koncernu wchodzi 78 fabryk i 47 spółek-córek w 15 krajach oraz ośrodki badawcze w Japonii, USA, Niemczech, Tajlandii i Chinach. Centrala znajduje się w japońskim mieście Asaka. Według danych z marca ubiegłego roku, TS TECH zatrudniał łącznie 15 tys. pracowników.

Przedstawiciele TS TECH przedstawili plany ulokowania nowego oddziału w Częstochowie na spotkaniu z władzami samorządowymi w listopadzie zeszłego roku. Spełnienie tych zapowiedzi potwierdza, że nasze miasto cieszy się w branży automotive renomą korzystnej i sprawdzonej lokalizacji dla przedsięwzięć biznesowych tego rodzaju. Świadczą o tym niedawne decyzje inwestorów nie tylko z branży automotive, o których pisaliśmy w miejskim portalu na przełomie roku.


    
M.in. na podst. informacji TS Tech, Centrum Obsługi Inwestora UM

w galerii zdjęć obok i u góry: zdjęcia udostępnione przez firmę