NAJLEPSI SPORTOWCY, TRENERZY I DZIAŁACZE 2021

0
318

Poznaliśmy zwycięzców plebiscytu na najpopularniejszego zawodnika, trenera i działacza sportowego regionu częstochowskiego 2021 roku. Uroczystość związana z tym wydarzeniem odbyła się 28 stycznia w miejskim Ratuszu.

Plebiscyt, którego organizatorami byli Regionalna Rada Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie, Urząd Miasta oraz redakcje: Życia Częstochowy i Telewizja Orion, odbył się już po raz 64. W gronie zgłoszonych sportowców byli zawodnicy i zawodniczki reprezentujący gry zespołowe i konkurencje indywidualne. Wśród nich drużynowi i indywidualni mistrzowie świata i Europy, a także medaliści mistrzostw Polski.

Plebiscyt prowadzony był tradycyjnie w trzech głównych kategoriach: zawodnicy, trenerzy, działacze. Wyniki poszczególnych rywalizacji poniżej.

Poza tym wręczono również statuetki: „Nadzieja częstochowskiego sportu” oraz „Sport bez barier”. Pierwsze otrzymali Sandra Charbich (Speedway Fan Club Częstochowa) i Patryk Kluska (KS Start Częstochowa). Drugie natomiast powędrowały do Natalii Grzyb (UKS Jedynka Częstochowa/ABRM Poczesna – badminton), Mateusza Miśkiewicza (LKS GOL – Start Częstochowa – pływanie) oraz Anny Stasiak i Zbigniewa Bednarka (Prometeus Konopiska).

Przy tej okazji prezydent Krzysztof Matyjaszczyk wręczył medale Merentibus przedstawicielom klubu CKS Budowlani, Małgorzacie Rydz i Ryszardowi Szydłowskiemu.

Specjalne statuetki otrzymali także zwycięzcy plebiscytu internetowego „Życia Częstochowy i Powiatu”. Głosowanie zdominował Raków Częstochowa. Najlepszym zawodnikiem zdaniem internautów jest Ivi Lopez, który zgromadził 1 348 głosów. Najlepszy trener to Marek Papszun, który otrzymał 1 286 głosów, a najlepszym działaczem natomiast Michał Świerczewski, który miał 1 925 głosów.

Nagrody wręczali laureatom przedstawiciele władz miasta, środowiska sportowego oraz lokalnych mediów.

 Rok 2021 w działalności sportowej i życiu gospodarczym był trudny. Okres pandemii powodował i powoduje wiele kłopotów w zakresie organizacji rozgrywek i zawodów sportowych. Dlatego w sposób szczególny należy docenić i uszanować pracę sportowców, trenerów i działaczy. Dziękujemy wszystkim sportowcom, trenerom, działaczom za chwile wzruszeń i emocji – komentował Jerzy Raganiewicz, wiceprezes Regionalnej Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie.

Zawodnicy

1. Jakub Miśkowiak (Eltrox Włókniarz Częstochowa)

2. Ivi Lopez (Raków Częstochowa)

3. Leon Madsen (Eltrox Włókniarz Częstochowa)

4. Andrzej Niewulis (Raków Częstochowa) oraz Vladan Kovacevic (Raków Częstochowa)

5. Piotr Nocoń (Skra Częstochowa)

6. Matuesz Kos (Skra Częstochowa)

7. Wiktoria Szumera (KS Częstochowianka)

8. Oliwier Mutwil (CKS Budowlani)

9. Ewa Bugdoł (WLKS Kmicic Częstochowa)

10. Marcin Skalik (Aeroklub Częstochowski)

Trenerzy

1. Marek Papszun (KS RAKÓW Częstochowa)

2. Jakub Dziółka (SKRA Częstochowa)

3. Michał Kalota (KS Częstochowianka)

4. Andrzej Zaguła (WLKS Kmicic Częstochowa)

5. Robert Kantorysiński (LUKS Kantor)

Działacze

1. Michał Świerczewski (Raków Częstochowa)

2. Piotr Wierzbicki (Skra Częstochowa)

3. Michał Świącik (Eltrox Włókniarz Częstochowa)

Źródło i foto: https://www.czestochowa.pl/