„Akcja życie” to kampania społeczna stworzona na potrzeby ogólnopolskiego projektu „Zwolnieni z teorii””. Realizuje ją w Częstochowie trójka licealistów :  Aleksandra Tkacz, Oliwier Powroźnik, Natalia Błaszczyk

Celem kampanii ” Akcja Życie ” jest szerzenie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy wśród dzieci i młodzieży. W związku z projektem organizatorzy prowadzą zajęcia w częstochowskich szkołach podstawowych i przedszkolach ( w obecnej sytuacji epidemiologicznej są to zajęcia online). Na ich stronie na Facebooku i Instagramie (linki przedstawiamy poniżej) pojawiają się najważniejsze informacje na temat kampanii oraz filmy edukacyjne, w których ukazane jest jak wielki problem społeczny stanowi brak podstawowej wiedzy z zakresu pierwszej pomocy. 

Aleksandra Tkacz, Oliwier Powroźnik, Natalia Błaszczyk – organizatorzy Akcji Życie

Na chwilę obecną organizatorzy poszukują partnerów budżetowych i medialnych, którzy wesprą ich kampanię. Głównym patronem jest IV Liceum Ogólnokształcące im. Henryk Sienkiewicza w Częstochowie. Swoją pomoc zaoferowały również : jednostka szkoleniowa z zakresu pierwszej pomocy „ALFAMEDYK”, Hafciarnia i odzież reklamowa LOLO, sztab ratownictwa i łączności w Częstochowie „Rescue Team”.

Jeśli chcesz wspomóc naszą kampanię i zostać jednym z ich akcyjnych partnerów zapraszamy do kontaktu poprzez naszą stronę na Facebooku lub maila: akcja.zycie@vp.pl.

Link do Facebooka: 

https://www.facebook.com/pg/Akcja-%C5%BCycie-102938701567559/community

Link do Instagrama:

https://www.instagram.com/invites/contact/?i=mn5ru4hkpxyh&utm_content=kbn4ed2 .