Częstochowa: Patrole z nowym radiowozem

0
185

Straż Miejska dostała nowy radiowóz za 170 tys. zł. To ford transit connect w pełni przystosowany do służby patrolowej oraz do przewożenia zatrzymanych osób.

Samochód przekazał strażnikom prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, podkreślając potrzebę posiadania niezawodnego radiowozu: – W ubiegłym roku dyżurni odebrali prawie 15 tysięcy zgłoszeń, które wymagały pilnej interwencji w różnych punktach miasta. Straż Miejska musi być więc mobilna.   

Radiowóz odebrał komendant Straży Miejskiej w Częstochowie Artur Hołubiczko, a w spotkaniu uczestniczył także m.in. Rafał Kusal, naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Częstochowy, który realizował zakup ze środków pochodzących z tzw. „korkowego”, czyli wpłat za zezwolenia alkoholowe.

– To już drugi ford connect dla naszych patroli, poprzedni otrzymaliśmy w maju ubiegłego roku – przypominał komendant Artur Hołubiczko. – Samochód jest przystosowany do wszelkich naszych zadań w służbie patrolowej, łącznie z tym, że ma specjalny przedział do przewozu osób zatrzymanych, nietrzeźwych, wymagających pomocy.

Pojazd uzupełni tabor samochodowy Straży Miejskiej, który – poza wspomnianymi – liczy sobie trzy vany fordy custom oraz dwa osobowe fordy focusy (w tym nieoznakowanego) z 2015 roku, kiedy najbardziej wzmocniono flotę aut. Strażnicy korzystają także z nieoznakowanego chevroleta z 2005 r.

Fabrycznie nowy pojazd został zakupiony z „alkoholowych” środków budżetowych przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM. Cena auta to 170 tys. zł, która zawiera serwisowanie i gwarancję przez najbliższe 4 lata. Radiowóz będzie służył do sprawnego wykonywania zadań strażników, związanych z działaniem „oka” monitoringu wizyjnego i realizowania zgłoszeń mieszkańców Częstochowy.

Źródło: https://pap-mediaroom.pl/

Foto: Fot. Łukasz Kolewiński